Jak sprawdzić swoje opinie Google?

Usługa Google Maps oprócz podstawowych funkcji geolokalizacji i planowania podróży pozwala swoim użytkownikom pozostawiać opinie na temat odwiedzanych miejsc. Dzięki nim możemy jeszcze lepiej poznać interesujący nas obiekt usługowy, firmę czy dowolne miejsce na mapie. Samo dodawanie i zarządzanie opiniami Google jest bardzo szybkie i intuicyjne. Jak sprawdzić swoje opinie w Google i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdź nasz dzisiejszy poradnik! 

Jak znaleźć swoje opinie w Google Maps? 

Aby móc tworzyć i zarządzać własnymi opiniami w Google, konieczne jest zarejestrowanie konta w usłudze Google oraz pozostawanie zalogowanym. Warto dodać, że dodawanie, zarządzanie oraz ogólne korzystanie z usług opinii Google jest całkowicie darmowe i dostępne dla każdego użytkownika!

Aby sprawdzić swoje opinie pozostawione w Google Maps, należy: 

 1. Wejść na stronę https://www.google.com/maps czyli usługę Google Maps. 
 1. Kliknąć w rozwijane menu po lewej stronie na górze ekranu. 
 1. Wybrać pozycję: “Twój wkład”. 
 1. Kliknąć w sekcję: “Opinie”. 

Jak sprawdzić, czy moje opinie wyświetlają się w Mapach Google? 

Może zdarzyć się, że pozostawiona przez Ciebie opinia nie będzie wyświetlać się od razu lub zostanie usunięta. Aby sprawdzić, czy Twoja opinia jest widoczna, musisz przejść do sekcji “Opinie” w dziale “Twój wkład” i kliknąć w wybrany komentarz. 

Swoje opinie zobaczysz również bezpośrednio w Google Maps po kliknięciu w oceniane miejsce i w link “Opinie” znajdujący się obok gwiazdek z oceną danego miejsca. Opinie można sortować po najtrafniejszych, najnowszych lub według ocen (najwyższa/najniższa). 

Dlaczego nie wszystkie opinie się wyświetlają? 

Najczęściej opinie w usłudze Google Maps są widoczne od razu lub w przeciągu kilku dni. Niemniej może zdarzyć się, że pozostawiona opinia zostanie odrzucona, a to może być spowodowane kilkoma czynnikami: 

 • używasz wulgarnego i obraźliwego języka; 
 • nie piszesz na temat odwiedzanego miejsca; 
 • opinia została uznana za spam; 
 • opinia zawiera niedozwolone linki reklamowe; 
 • opinia została umieszczona w sposób nienaturalny (np. z tego samego adresu IP zostało opublikowanych wiele opinii w krótkim czasie). 

Co oprócz opinii zobaczą inni użytkownicy Google Maps? 

Tak jak wspomnieliśmy na początku, opinie w usłudze Google Maps tworzone są przez globalną społeczność. Z tego powodu, każda ocena zawiera również nieco informacji o samym użytkowniku, który ją zamieścił. Tym samym warto wiedzieć, że publikując opinie na temat odwiedzanych miejsc w Google Maps, nie pozostajemy w 100% anonimowi. 

Oprócz samej opinii, inni użytkownicy Map Google zobaczą także: 

 • twoje imię i nazwisko lub nazwę profilu (zgodnie z informacjami na stronie “O mnie” https://myaccount.google.com/profile); 
 • całą historię pozostawionych przez Ciebie opinii w Mapach Google. 

Kim są lokalni przewodnicy Google? 

Użytkownicy aktywnie korzystający z systemu opinii w Mapach Google, mogą być nagradzani specjalną odznaką “Lokalnego Przewodnika”. Wraz z jej uzyskaniem, obok zdjęcia profilowego pojawia się charakterystyczna gwiazdka. Lokalni Przewodnicy w zamian za wyjątkową aktywność i swój wkład, nagradzani są m.in. wcześniejszym dostępem do najnowszych usług Google. 

Jak edytować swoje opinie w Mapach Google? 

Pamiętaj, by Twoja opinia zawierała wyłącznie rzetelne i przydatne dla innych informacje o danym miejscu. Z racji tego, że opinie użytkowników są bardzo cennym i względnie obiektywnym źródłem informacji, o wiele lepiej będzie edytować pozostawioną już opinię, niż ją usunąć. 

Aby edytować swoją opinię w Google Maps, należy: 

 1. Wejść na stronę https://www.google.com/maps czyli usługę Google Maps. 
 1. Kliknąć w rozwijane menu po lewej stronie na górze ekranu. 
 1. Wybrać pozycję: “Twój wkład”. 
 1. Kliknąć w sekcję: “Opinie”. 
 1. Kliknąć w rozwijane menu obok opinii (trzy pionowe kropki w prawym, górnym rogu). 
 1. Wybrać opcję: “Edytuj opinię”. 

To samo menu pozwala na usunięcie opinii lub dodanie do niej zdjęcia. 

Co powinna zawierać opinia w Google Maps? 

Pamiętaj, aby w pozostawionej opinii zawrzeć wyłącznie rzetelne i przydatne dla innych użytkowników informacje na temat danego miejsca. Nie używaj wulgarnego czy obraźliwego języka. Staraj się używać konkretów, przedstawiających najważniejsze zalety i wady opisywanego miejsca. Do opinii możesz dołączyć zdjęcia zrobione podczas wizyty, pamiętając jednak o przestrzeganiu praw autorskich (np. publikacji wizerunku osób wyłącznie za ich zgodą).

Dlaczego warto oceniać zwiedzane lokalizacje w Google Maps? Powodów jest kilka, a najważniejszy to pomoc innym użytkownikom w wyborze konkretnego miejsca i zaplanowanie wycieczki. Z Twoich opinii mogą korzystać również obcokrajowcy, którzy dopiero poznają ciekawe zakątki nowego dla nich państwa. W tym miejscu warto dodać, że obcojęzyczne opinie na Mapach Google są automatycznie tłumaczone na język, którym się posługujemy. Doskonale działa to w obie strony, a więc przeglądając opinie miejsc w różnych zakątkach świata, będą one automatycznie tłumaczone na język polski.